Úřední hodiny: Po: 16.00 - 18.00, St: 9.00 - 12.00

Historie

V této sekci budou postupně doplňovány kapitoly z historie obce. Cílem je postupem času vytvořit sborník článků rozvíjejících různá témata z kroniky obce, ve kterém si každý milovník historie najde zrovna to, co ho o Žďárci zajímá. Články budou přidávány přibližně jednou za tři měsíce. Do té doby všechny základní informace o historii obce naleznete v přiložené kronice obce. První kapitola sborníku bude věnována mlýnům v oblasti Žďárce, Vratislávky a Kutin. Tímto tedy žádáme každého, kdo má nějaké informace či fotografie o mlýnech v okolí Žďárce a má zájem se o to podělit, aby kontaktoval p. Borkovce (tel.: 737 354 254, email: borkovec.jaromir@seznam.cz) nebo p. Babičku (tel.: 605 435 815, email: liborbabicka@seznam.cz).

Obec Žďárec - kronika obce
Kronika obce Žďárec